Ankara Hacettepe Üniversitesi

Uçakla gelenler için Havalimanından havaş otobüsleri kalkıyor. 11 TL ücretleri var ve trafik yoğunluğuna bağlı olmakla beraber yaklaşık 50 dakikadır. Aşti durağında ininiz sonrası için Otobüsle gelenler için (Aştiden) kısmını okuyunuz. Bazı havaşlar Kızılay'a da götürmektedir. Bu durumda Metro ile kısmını okuyunuz. Otobüsle gelenler için (Aştiden) Ankara otobüs terminalinde (Aşti) ininiz. İki alternatifiniz var. Metroyu ya da ODTÜ dolmuşlarını kullanabilirsiniz. İlk alternatif dolmuşlardır. Aşti'nin hemen önünden ODTÜ dolmuşlarına binerek, yaklaşık 25 dakika içerisinde ODTÜ'ye varırsınız. Burada ODTÜ metro durağından metroya binip 10 dakika içerisinde Beytepe durağına varırsınız. Diğer bir alternatif olarak Metroya Aşti içerisinde ulaşabilirsiniz. Ancak Aşti metro hattı (Ankaray) farklı olduğundan Kızılay'dan aktarma yapmanız gerekmektedir. Devamı için aşağıdaki metro ile kısmını okuyunuz.

Hızlı Tren

Aşağıdaki haritadan bir metro istasyonuna gidiniz. Sonrası için aşağıdaki metro ile kısmını okuyunuz.

metro_map

Metro

Metro ile kızılay durağına, milli kütüphane durağına veya beytepe durağına gidebilirsiniz. Eğer diğer üçünden biri daha yakın değilse Kızılay üzerinden gelmeniz tavsiye olur. Metro haritası aşağıdadır.

metro_map

Beytepe Metro Durağı

Buraya kadar gelebildiyseniz burdan sonra sadece Beytepe Metro - Beytepe Kampüs otobüsünü kullanmanız gerekiyor. Okul içerisi harita

metro_map